Чому хімія?

Хімія складає основу матеріально-технічної бази сучасної цивілізації, а хіміки є постійним джерелом інновацій для її подальшого розвитку. Важко уявити собі будь-який матеріал чи продукт, створення якого не вимагало б творчих зусиль хіміка на певному етапі його розробки. Розробляючи нові види палива та фарб, антибіотики та інші лікарські засоби, хіміки відіграють ключову роль у формуванні сучасного світу.

У 20 столітті відбулося кілька промислових революцій в результаті появи нових технологічних процесів та матеріалів, створених хіміками, наприклад: пластмас, основи для рідкокристалічних дисплеїв на вашому комп'ютері та смартфоні та ін., процесу травлення, який зробив можливим розвиток мікрочіп-технологій, величезного числа розробок в галузі медицини. Ще більшого числа відкриттів ми можемо очікувати в цьому сторіччі: молекулярних машин, молекулярної оптоелектроніки, нових магнітних і надпровідних матеріалів, «інтелектуальних» матеріалів, молекулярної медицини, екологічних паливних елементів. Більшість винаходів та відкриттів робляться в науково-дослідних лабораторіях університетів, де дослідники мають змогу задовольнити свою цікавість, і, звичайно, деякі з них є абсолютно несподіваними.

Вивчення хімії, з її унікально широким діапазоном в межах наукового спектру – це відмінний спосіб розвивати свій інтелект. Ви стаєте не лише потужним «акумулятором» аналітичних навичок для вирішення практичних завдань, а й набуваєте здатність критично аналізувати і ставити запитання по суті. Ці навички можуть бути перенесені практично в будь-яку галузь діяльності людини, і вони високо цінуються, зокрема у світі торгівлі та фінансів.

Існує багато можливостей для працевлаштування хіміків , у тому числі в промисловості, хімічних лабораторіях, освіті та управлінні. Новітні галузі біотехнології та нанонауки базуються на хімічних принципах і, таким чином, зростають можливості для працевлаштування хіміків. Промисловий сектор включає такі різноманітні галузі, як нафтохімія, фармацевтика, медична хімія, продукти харчування та напої, метали, полімери. Сучасна промисловість перебуває в процесі трансформації, вона рухається, як в напрямку розуміння молекулярних основ технологічних процесів, так і переходу до екологічно «чистих» технологій за допомогою зеленої хімії. Перелік лабораторій для можливого працевлаштування включає в себе дослідні, судово-медичні та аналітичні лабораторії як в державному так і в приватному секторах.

Глибокі знання в області хімії потрібні, щоб зрозуміти більшість інших галузей науки, і саме тому вивчення хімії є обов'язковим або рекомендованим у курсах багатьох інших дисциплін в класичному університеті. Вивчення хімії не тільки тренує вас, як кваліфікованого хіміка, але також вчить вас: пошуку шляхів для вирішення поставлених завдань, роботі в команді та критичного аналізу інформації, що є корисним в будь-якій кар'єрній сфері.

Досвід, накопичений в ході навчання часто приводить студентів в аспірантуру для отримання ступеню магістра або доктора філософії.

Але найголовніше те, що цей світ є настільки захоплюючим! Якщо ви хочете зрозуміти, як влаштований світ навколо вас – тоді хімія для Вас!